Przerwa wakacyjna jest wspaniałą okazją, aby poświęcić czas naszemu psowi. Podróż razem z ulubionym zwierzakiem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, żeby odpocząć, w tym samym czasie ofiarując zwierzakowi chwilę. W letnie miesiącenależy pamiętać o kleszczach, gdyż nasze psy mogą być na nie podatne. Rasy psów, potrzebujące sporo aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, na przykład labradory, notorycznie są atakowane przez kleszcze. W jaki sposób można ochronić nasze zwierzaki?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, która zawiera preparat na kleszcze. Na rynku znajdziemy różne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom charakteryzują się długą skutecznością oraz niewielką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych gabarytów, dzięki czemu łatwo kupimy średnicę odpowiednią dla wielkości swojego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne używane w obrożach przeciwkleszczowych są ziołowe albo lekami na kleszcze. Te drugie odznaczają się mocniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Dawka preparatu działającego na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi psa, trzeba zatem sprawdzić przed zakupem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Uznanym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, produkująca obroże Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt mniejszych niż 8kg i dla zwierząt większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno na kleszcze ,jak i przeciw pchłom, przez co umożliwiają ogólną opiekę psiaka. Obroża dla psa działa aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze przenoszą mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z przyjemnością przebywające w trawie, takie jak labradory, potrzebują wyjątkowej profilaktyki w formie środków na kleszcze, gdyż infekcja spowodowana złapaniem kleszcza stanowi ryzyko utraty zdrowia naszego zwierzaka. Obróżka dla psa na kleszcze zapobiega zaatakowania zwierzaka przez pasożyta, dlatego pozwala ochronę przed groźnymi chorobami. Dla labradorów, które kochają wodę konieczna jest dodatkowa ochrona, na przykład w formie zakropień zawierających środek na kleszcze lub profesjonalne płyny do mycia o działaniu na kleszcze. Żeby uchronić psa podczas wakacyjnej wyprawy trzeba sprawić sobie niezawodne środki na kleszcze dla zwierzaka.

sklep zoologiczny kraków